Щоденний контроль та вжиття превентивних заходів –завдання органів влади в умовах підвищеної пожежної небезпеки
Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко у режимі відео конференції взяв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.
Під час наради комісія розглянула питання заходів щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період, а також питання стану підготовки місць масового відпочинку на водних об'єктах країни для прийняття відпочивальників.
На початку засідання Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко особливу увагу акцентував на протипожежних заходах.
"Ще 30 березня ми розробили конкретний план заходів, яким передбачено створення 8 регіональних центрів оперативного реагування, які будуть працювати по всій Україні. До них залученні 11 тисяч одиниць техніки та 22 тисячі особового складу. Також визначили найбільші зони ризику виникнення пожеж під час літнього періоду — це Чернігівська, Закарпатська, Харківська і Одеська області", - повідомив Геннадій Зубко.
У свою чергу, Голова ДСНС Микола Чечоткін зауважив, що аналіз поточної ситуації свідчить про формування негативної тенденції до збільшення кількості пожеж у природних екосистемах. За його словами, загострення пожежної обстановки розпочалося у квітні і продовжується до цього часу у зв'язку із масовим проведенням польових робіт та відвідуванням населенням лісових масивів та рекреаційних зон.
"За таких умов, ситуація вимагає від органів влади щоденного контролю та вжиття превентивних заходів з протидії пожежам. Зокрема, це цілодобовий моніторинг, облаштування в лісових масивах і заповідниках мінералізованих смуг та очищення протипожежних розривів, а також постійна інформаційно-роз'яснювальна робота на місцях", - наголосив Голова ДСНС. "Крім того, як запобіжний захід необхідно активно використовувати введення тимчасових обмежень на відвідування населенням лісу та в'їзду до нього автотранспортних засобів у період високого класу пожежної небезпеки", - додав він.
Щодо стану підготовки місць масового відпочинку на водних об'єктах для прийняття відпочивальників, Микола Чечоткін зауважив, що питання безпеки людей на водоймах залишається на сьогодні надзвичайно актуальним, адже щороку в Україні гине близько 1,4 тисяч людей.
"Зважаючи, що купальний сезон починається у травні, місцевим органам влади необхідно провести міжвідомчий аудит рівня безпеки існуючих місць масового відпочинку людей на водних об'єктах та визначити потрібну їх кількість по кожному населеному пункту", - наголосив Микола Чечоткін.
Голова ДСНС також зауважив на необхідності забезпечення приведення пляжів у відповідність до Правил охорони життя людей на водних об'єктах України, а також проведення роботи з керівниками підприємств, установ і організацій та дитячих оздоровчих закладів, у яких є водні об'єкти, стосовно дотримання встановленого порядку на місцях для купання.
По завершенні засідання комісії перший заступник голови ОДА наголосив на необхідності вжиття заходів реагування в умовах 5 класу пожежної небезпеки на території області та продовження роботи щодо паспортизації офіційних місць відпочинку на водоймах. В той же час Сергій Коваленко підкреслив відповідальність органів місцевого самоврядування за підтримку територіальних місцевих відділень ДСНС та пожежних дружин.